TONAK a.s. ve spolupráci s Baletem Národního divadla

V unikátním projektu Kafka: Proces se setkává svět módy a tance v podobě spojení Baletu Národního divadla a tradičního výrobce pokrývek hlav TONAK. Spojuje je nejen toto baletní představení, ale i náročná práce a smysl pro detail, která stojí jak za každým pohybem tanečníků, tak i za každým vyrobeným kloboukem. Společnost TONAK a.s se svému umění s láskou k řemeslu a k tradici věnuje již 220 let a spojení s Baletem ND je krásnou oslavou tohoto letitého výročí.

Kafka: Proces je třetí premiérou Baletu Národního divadla sezony 2018/2019. Je to moderní inscenace renomovaného italského choreografa Maura Bigonzettiho, který se nechal volně inspirovat stejnojmenným mistrovským románem Proces Franze Kafky z roku 1914. Fascinován jeho neodolatelným jazykem, traumatickým dějem a trvalou aktuálností, stejně jako přitažlivostí obrazů z filmové adaptace Orsona Wellse, vydal se Bigonzetti do temného světa pana K.

Choreografie: Mauro Bigonzetti
Hudba: Antonio Bononcini, Dietrich Buxtehude, Henryk Górecki, Carlo Gesualdo, Tarquinio Merula, Claudio Monteverdi, Modest Musorgskij
Scéna a Světelný design: Carlo Cerri
Kostýmy: Mauro Bigonzetti
Projekce: OOOPStudio
Česká premiéra: 13. 6. 2019
2. premiéra: 14. 6. 2019
Stavovské divadlo
Reprízy: 14., 16., 18. 6. a 1., 2. 7. 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace