Jak pečovat o klobouky?

Čištění klobouku

Čištění klobouku

Klobouky se nesmí prát ani chemicky čistit. Pokud není uvedeno, nejsou klobouky odolné proti vodě. To znamená, že mrholení nebo trochu deště klobouku neuškodí. Klobouk však nenahrazuje deštník.

V případě mechanického ušpinění – zaprášení lze tento výrobek jemně přečistit žíněným kartáčem a osvěžit nad mírnou parou (nad napařovací žehličkou nebo varnou konvicí, vařící vodou z minimální vzdálenosti 30 cm). Rovněž při ztrátě tvaru lze tvar částečně obnovit napařením výrobku a natvarováním do původního tvaru opět nechat uschnout.

Čištění klobouku

V případě lokálního menšího umaštění lze výrobek čistit vlhkým hadříkem a to pouze v místě skvrny – rozetřít a natvarovat do původního tvaru a nechat uschnout.

Skladování klobouku

Skladování klobouku

Optimální skladování je na umělohmotné hlavě nebo položením okrajem vzhůru. Toto je zvlášť důležité u klobouků s velkým okrajem. Klobouky by měly být chráněny před prachem nejlépe v krabici nebo ve skříni.

Šité výrobky

Šité výrobky se rovněž nesmí prát, protože hrozí vysrážení materiálů a výrobek by se mohl deformovat. Skvrny je možné vyčistit vlhkým hadříkem nebo houbičkou běžnými rozpouštědly s malým množstvím vody.

Šité výrobky

Pletené výrobky

Pletené výrobky se nesmí prát, pouze chemicky čistit např. tetrachlorethylenem (perchlor) nebo nejlépe v čistírně.

Pletené výrobky

Ještě nemáte klobouk? Vyberte si v našem eshopu